HomeШтипВан Хол се сели во Актива Штип. Го чекаат повеќе работници и...

Ван Хол се сели во Актива Штип. Го чекаат повеќе работници и роботи за заварување

Published on

Светски познатата компанија,белгиската Ван Хол што произведува автобуси, голем дел од својот капацитет,комплетно ќе го пресели во штипска Актива.

Дали штипската компанија ги следи потребите

Во моментов, Актива, за Ван Хол работи со следниот капацитет

Во овој правец набавена е и роботска технологија

Во изминатата година, Актива и Ван Хол имаа соработка вредна од 15 милиони евра,но, во наредната, таа ќе изнесува помеѓу, 20 и 25 милиони евра.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицковски и Орбан договориле специјална  соработка помегу Македнија и Унгарија. СДСМ прашува Која е улогата на Груевски во кредитот

Христијан Мицковски и Виктор Орбан оговориле специјална  соработка помегу Македонија и Унгарија на  повеке...

Министерството за здравство ќе прогласи мораториум за некои специјализации,а најдобрите пет студенти од медицинските факултети ќе бидат вработени веднаш

Мораториум на Докторските специјализации најави денес министерот за здравство Арбен Таравари. Причините за ова се...

ВМРО ДПМНЕ :  Филипче останува во политиката за да се аболира од криминалот

Венко Филипче, новиот претседател на СДСМ и денес беше актуелен за ВМРО ДПМНЕ. Тие...