HomeМакедонијаГраѓански повик за митинг на Стево Пендаровски во Штип

Граѓански повик за митинг на Стево Пендаровски во Штип

Published on

Во име на граѓани симпатизери и подржувачи на кандидатот за претседател Стево Пендаровски денес упатија апел за присуство на митингот кој утре треба да се одржи во Штип, а на кој присутен ќе биде и пендаровски.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...