HomeМакедонијаБујар Османи: Го имам искуството, кредибилитетот и посветеноста да го заокружам сонот...

Бујар Османи: Го имам искуството, кредибилитетот и посветеноста да го заокружам сонот на секое семејство

Published on

Победничкиот караван, како што истакна претседателскиот кандидат Бујар Османи денес го започна со симболиката на бројот 4 поврзана со четиригодишното членство на Македонија во НАТО, е симболика дека сме на прав пат.

Овие избори се народен референдум што ќе ја одредат иднината на државата.

Како дел од најважните евроинтеграциски процеси, Османи смета дка ги има сите потребни кредибилитети да го заокружи сонот на секое семејство.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...