HomeМакедонијаЗа прв пат општина Карбинци доби контејнери за собирање на електронски отпад

За прв пат општина Карбинци доби контејнери за собирање на електронски отпад

Published on

За прв пат во карбинската општина денеска се поставија контејнери за електронски отпад, најави денеска градоначалникот Виктор Паунов.

Кои се бенефитите од овие контејнери.

Во план е ваков вид на контејнери во наредниот период да се постават и на повеќе локации во подплачковичките села.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...