HomeМакедонијаЗапочнаа подготовките за асфалтирање на улицата Корушка во Штип

Започнаа подготовките за асфалтирање на улицата Корушка во Штип

Published on

Откако беше комплетно заменета водоводна и канализациона мрежа,денес започнаа подготовките за асфалтирање на улицата Корушка. Граѓаните од оваа улица по 60 години добија комплетно реконструирана улица со нов водовод и канализација. Инвестицијата е на Општина Штип во вредност од 1.497.000 денари

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...