HomeМакедонијаАнкетите на МТВ се нарачани од ДПМНЕ, тврдат од СДСМ. За дезинформации...

Анкетите на МТВ се нарачани од ДПМНЕ, тврдат од СДСМ. За дезинформации следуваат тужби, возврадија од ВМРО – ДПМНЕ

Published on

Објавуваме голем скандал. Скандал  кој потврдува дека лажните анкети објавени на МТВ се нарачани од штабот на ВМРО – ДПМНЕ, обвинија од СДСМ.

СДС се служи со груби лаги, со фалсификувани документи, со коишто освен што врши недостоинствен напад врз опозицијата, туку во стилот на тоталитарните режими, го нападна јавниот сервис, ги нападна агенциите за мерење на јавното мислење, го спори расположението на граѓаните, возвратија од ВМРО – ДПМНЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...