HomeШтипСтотици маски денес дефилираа по повод Денот на шегата во Штип

Стотици маски денес дефилираа по повод Денот на шегата во Штип

Published on

Принцези, Спајдермени, пеперутки, и многу други популарни детски ликови денеска можеа да се видат во Домот на младите. На традиционалната Априлијада – Денот на шегата, децата максимално ја изразија својата креативност во подготовка на маските.

Организаторот, штипската Општина и овој пат го покажа својот организациски квалитет.

Со игра и песна, но не само за најмладите но и нивните родителите денеска Домот на младите им беше нивниот центар на забава под маски.

За најдобрите креации градоначалникот додели вредносни ваучери, како и за двете градинки кои со своето учество ја збогатија детската првоаприлска веселба.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...