HomeШтипМицкоски го промовираше Изборниот штаб на ВМРО – ДПМНЕ за ИЕ 3

Мицкоски го промовираше Изборниот штаб на ВМРО – ДПМНЕ за ИЕ 3

Published on

Во присуство на голем број подржувачи синоќа во Штип беше отворен Изборниот штаб на ВМРО – ДПМНЕ за Изборната единица 3. Во обраќањето претседателот Христијан Мицкоски потсети:

Носителот на листата на ИЕ 3 Драган Ковачки во оваа прилика најави вистински промени.

Никола Мицески на присутните им вети победа.

ВМРО – ДПМНЕ покажа дека може да се работи подобро на локално ниво, посочи Душко Иванов.

ВМРО – ДПМНЕ со коалиционите партнери во ИЕ 3 очекуваат убедлива победа надевајќи се на традиционалната подршка која ја имаат тука.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...