HomeМакедонијаСДСМ: Нема промени во ДПМНЕ, тие што го блокираа европскиот пат повторно...

СДСМ: Нема промени во ДПМНЕ, тие што го блокираа европскиот пат повторно на изборната листи

Published on

Листата на ДПМНЕ е листа за блокада, откажување и враќање назад, истакнаа на прес од СДСМ.

80% од предлог пратениците се докажани кочничари, додадоа од СДСМ.

Од СДСМ исто така потенцираа дека со ДПМНЕ нема простор за движење напред, напротив само враќање во минатото.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...