HomeМакедонијаМицкоски: Македонија минува низ најтешкото време, мора да ја вратиме на правиот...

Мицкоски: Македонија минува низ најтешкото време, мора да ја вратиме на правиот пат и да му припадне на народот

Published on

Македонија минува низ најтешкото време, мора да ја вратиме на правиот пат и да му припадне на народот, изјави мегудругото во своето обраќање претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната промоција на кандидатите за пратеници.

Мицкоски посочи дека многу работи во овие 30 години независност придонесоа луѓето да се незаинтересирани за важните работи и процеси во Македонија.

Денеска ВМРО ДПМНЕ ги промовираше кандидатите за пратеници од сите шест изборни единици.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...