HomeМакедонијаПромовирана коалицијата Твоја Македонија предводена од ВМРО – ДПМНЕ

Промовирана коалицијата Твоја Македонија предводена од ВМРО – ДПМНЕ

Published on

Денес пред седиштето на ВМРО – ДПМНЕ од опозицискиот лидер Христијан Мицкоски беше промовирана Коалицијата Твоја Македонија.

Најавувајќи ја оваа коалиција Мицкоски ги потенцираше и нејзините приоритети.

Од ова, Коалицијата Твоја Македонија се обврзува:

Твоја Македонија во изборната програма најавува изградба на магистрални и автопатишта, железнички коридори, електрани, гасоводи и други проекти.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...