HomeМакедонијаМицкоски од дебатата со Ковачевски очекува одговори на прашања кои досега не...

Мицкоски од дебатата со Ковачевски очекува одговори на прашања кои досега не биле слушнати

Published on

Од телевизиската дебата закажана за трети април со Димитар Ковачевски, Мицкоски очекува одговори на прашања кои досега не биле слушнати.

Зошто Ковачевски ги минимизира резултатите од изборните анкети ?

Сепак, за Мицкоски нагласува тој, најважно е следното:

Без оглед на се, потенцира Мицкоски предводената од ВМРО – ДПМНЕ коалиција ќе спроведува позитивна кампања.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...