HomeМакедонијаКовачевски: Нема напредна држава без силна и развиена економија

Ковачевски: Нема напредна држава без силна и развиена економија

Published on

Само со силна и развиена економија, Македонија ќе може да биде напредна држава констатира претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски.

Само со правилни мерки се оддржа ликвидноста на компаниите и се задржаа работните места подвлече Ковачевски.

Без целосен фокус  во патот кон евроинтеграциите и членство во европската унија,ниту една од предложените економски програми како на сдсм, така и на останатите политички противници не може да се оствари, констатира лидерот на СДСМ на денешната работна средба со претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија Бранко Азески.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...