HomeМакедонијаВМРО ДПМНЕ ја објави листата на кандидати за ИЕ 3. Овде се...

ВМРО ДПМНЕ ја објави листата на кандидати за ИЕ 3. Овде се надеваат на најголем победа во државата

Published on

ВМРО ДПМНЕ ја објави листата на кандидати за ИЕ 3 каде ја очекуваат најголемата победа во државата. 

Составот на  листата , која на партиски  конгрес треба да се потврди викендов е следниот.

Драган Ковачки, Никола Мицевски, Рашела Мизрахи, Игор Здравковски, Место за коалиција, Благица Ласовска, Миле Лефков, Даниела Христова, Марија Петрушевска, Душко Иванов и уште  десет други кандидати  од вкупно 20 колку што брои Изборната листа.

Во саботата, на конгрес своите кандидати за пратеници во ИЕ 3  ги потврди и СДСМ  а таа изгледа вака.

Сања Лукаревска, Љупчо Николовски, Горан Мисовски, Благој Бочварски, Љупчо Балкоски, Душанка Георгиевска Трпевска, Зоран Арсовски , кандидат од Партијата на пензионерите, Сандра Пијалкоска и Марија Манасиева која го затвара првиот дел листата.

Од друга страна, за победничка својата листа  ја сметаат и од СДСМ.

За политичките аналитичари, ИЕ 3  исклучително важна и таа може изборите и да ги одлучи.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...