HomeМакедонија600 евра минимална плата ветува Битиќи до крајот на мандатот

600 евра минимална плата ветува Битиќи до крајот на мандатот

Published on

600 евра минимална плата предвидува вицепремиерот Фатмир Битиќи до крајот на мандатот.

Битиќи денес најави и 7 часовна работна недела како мерка за поголема продуктивност.

Според Битиќи економијата ќе се стабилизира и догодина инфлацијата ќе изнесува помалку од 2 проценти.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...