HomeМакедонијаНашата цел е да се води позитивна кампања чија цел се граѓаните,...

Нашата цел е да се води позитивна кампања чија цел се граѓаните, порача лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Published on

Со доаѓањето на власт на ВМРО ДПМНЕ, таксата за пристап на енергетската мрежа, популарната мрежарина, ќе биде укината, порача денес Христијан Мицкоски од Гевгелија.

ВМРО ДПМНЕ носи по 250 милиони евра  годишно помош на општините низ капитални проекти за кои ќе може да конкурираат сите општини, истакна меѓу другото Мицкоски.

За неколку дена започнуваат изборните кампањи. Каква изборна кампања очекува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски ?

Попладне Централниот и Извршен комитет на ВМРО ДПМНЕ ќе ги презентира и дебатира листите со преставници за претстојните парламентарни избори за кој Мицкоски очекува позитивен исход.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...