HomeМакедонијаМицкоски најави ревизија на работењето на УЈП

Мицкоски најави ревизија на работењето на УЈП

Published on

Претстои сериозна ревизија во работењето на УЈП одкако ВМРО – ДПМНЕ ќе дојде на власт, најави денес претседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски објасни и кој е планот за борба против корупцијата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...