HomeМакедонијаМицкоски во посета на ССК, дефинирани главните приоритети во економијата

Мицкоски во посета на ССК, дефинирани главните приоритети во економијата

Published on

Сојузот на стопански комори има приоритети, бидејќи економијата и државата не можат да се движат напред без нив, изјави претседателот Бранко Азески.

Што е најважно според Мицкоски:

Економските прашања се глобални и затоа Мицкоски потенцираше:

Овие ставови денес беа споделени при посетата на Христијан Мицкоски на ССК и средбата со претседателот Бранко Азески.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...