HomeМакедонијаДИК: Пендаровски ќе биде прв, а Силјановска втора на избирачките ливчиња

ДИК: Пендаровски ќе биде прв, а Силјановска втора на избирачките ливчиња

Published on

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски ќе биде прв, а Гордана Силјановска Давкова од ВМРО – ДПМНЕ ќе биде втора на избирачките ливчиња на претстојните претседателски ибори.

На денешното жребување во ДИК останатите четворица кандидати на избирачките ливчиња ќе ги завземат следните позиции.

Стевчо Јакимовски од Гром ќе биде на број 3, Бујар Османи од ДУИ на број 4, Билјана Ванковска од Левица на број 5, Арбен Таравари од Алијанса на Албанците на број 6 и Максим Димитриевски од ЗНам на 7мото место од гласачкото ливче.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...