HomeМакедонијаАнкета на Europe elects: Силјановска за 7% пред Пендаровски

Анкета на Europe elects: Силјановска за 7% пред Пендаровски

Published on

Europe elects, објави анкета за претстојните претседателски избори во Македонија.

Според неа, професорката Гордана Силјановса Давкова би освоила 36 отсто од гласовите, додека актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски би имал 29 проценти. Резултатите за другите кандидати за претседатели се следни: Таравари 14%, Османи 10%, Димитриевски 5%, Ванковска 4% и Јакимовски 2%.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...