HomeМакедонијаПоради бруталното убиство на матичниот лекар во Скопје сите  матични  од приватното ...

Поради бруталното убиство на матичниот лекар во Скопје сите  матични  од приватното  здарвство протестно нема да работат во понеделник

Published on

Поради  бруталното убиство на нивниот колега, матичните лекари од приватното здравство, протестно,  од 12 до 16 часот во понеделник нема да работат.

Зошто лекарите и останатиот здравствен персонал се повеке се жртви на насилство?

Чолакова  потенцира дека по серијата напади врз лекарите, вчерашното убистви е  кулминација на  загриженоста за нивната безбедност.

Бруталното убиство , според полицијата, 67-годишниот лекар со убодни рани е пронајден во сопственото возило Киа на паркингот пред поликлиниката Железара. Според пријавеното, го нашле неговите синови, кои почнале да го бараат откако не се вратил дома од работа.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...