HomeШтипКолку чинеа најбараните производи на Градскиот пазар во Штип

Колку чинеа најбараните производи на Градскиот пазар во Штип

Published on

Градскиот пазар во Штип денес полн, а побарувачката голема. За производителите и продавачите цените нормални, додека ставот на купувачите е дека не е баш евтино. А еве ги цените на најбараните производи околу пладне.

Домат 100, краставица 100, зелка 30, млад кромид 30, спанаќ 60, морков 50 ,портокал 50 – 60 , мандарина 70 , лимон 60, банана 80 денари за килограм.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...