HomeМакедонијаСтавот останува ист. Деца со примени три вакцини во градинките ќе можат,...

Ставот останува ист. Деца со примени три вакцини во градинките ќе можат, за останатите вратите ќе бидат затворени

Published on

Децата со три примени дози од вакцината Ди – Те – Пер протв Голема кашлица ќе можат да посетуваат градинка, но во наредните шест месеци ќе мора да ги примаат и останатите вакцини.

Што со останатите ?

Тренчовска потенцира дека инспекциите во градинките ќе продолжат со оглед на состојбата.

Ригорозниот став на Комисијата за заразни болести е на сила со оглед дека бројот на заболени од смртоносно опасната болест Голема кашлица се зголемува, а најмногу страдаат дрцата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...