HomeМакедонијаСДСМ: Министерот Тошковски вчера во Штип демонстираше моќ а градот не можеше...

СДСМ: Министерот Тошковски вчера во Штип демонстираше моќ а градот не можеше да функционира

Published on

Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски чвера демонстрираше моќ за чија посета беа ангажирани и мобилизирани многу службени лица и возила, реагираа во пиимено соопштение од СДСМ Штип

Градот со часови не можеше да функционира од разни блокирани улици и паркинзи за можат господата од ВМРО-ДПМНЕ на раат да испијат партиско кафе во работно време со лица кои ги напуштиле работните обврски и лица членови на ОИК кои пак треба да ја гарантираат законитоста на изборниот процес. Злоупотребата на службените возила за партиски средби е очигледно редовна пракса, стои во реакцијата од СДСМ Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...