HomeШтипПочинапротојереј ставрофор Николче Ѓоргев од Брегалничката Епархија

Починапротојереј ставрофор Николче Ѓоргев од Брегалничката Епархија

Published on

На 56 годишна возраст по кратко боледување почина протојереј ставрофор Николче Ѓоргев . Ѓоргев 20 години беше архиресјки намесник во Брегалничата Епархија каде беспрекорно  му служеше на Бога, Црквата и народот.

Ѓоргев ќе биде погребан денес на Градските гробишта во Штип.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...