HomeМакедонијаПрес СДСМ: Градоначалникот Јорданов да одговара н прозивките на граѓаните

Прес СДСМ: Градоначалникот Јорданов да одговара н прозивките на граѓаните

Published on

СДСМ Штип оддржа нова прес конференција повторно потсетувајќи го градоначалникот Иван Јорданов на поднесената кривична пријава од страна на СВР Штип за исчезнатата.

На ваквите обвинувања, одговорија од кабинетот на градоначалникот Иван Јорданов.

Господата од СДС вака да излегуваа на прес конференции за реализираните проекти изминатите 8 години,Штип ќе беше поубаво место за живеење. Со оглед на тоа дека деновите на власт им се избројани ,а заглавени во нивната безидејност и неспособност треба еднаш засекогаш да разберат дека во времето кое доаѓа одговорност ќе има за сите.

Ќе има одговорност за тоа што народот го доведоа до питачки стап.

Ќе има одговорност  за тоа што Штип нема нова клиничка болница и затворен базен.

Ќе има одговорност затоа што нема повисоки пензии за пензионерите.

Ќе има одговорност и за уништувањето на образовниот и здравствениот систем.

А најголема ќе биде одговорноста пред народот за уништувањето на сонот на многу генерации !, одговорија од кабинетот на градоначалникот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...