HomeМакедонијаМолебен за среќен брак на младенците, ќе се оддржи во четвртток во...

Молебен за среќен брак на младенците, ќе се оддржи во четвртток во Соборниот храм Св. Никола во Штип

Published on

Молебен за среќен брачен живот ќе се оддржи во четвртток во соборниот храм свети Никола во Штип, информираат од Брегалничката епархија.

Што треба да понесат со себе младите брачни парови

Празникот младенци е во тесна врска со одбележувањето на светите 40 великомаченици.

Празникот младенци е во петок,а ден потоа и традициопналното искачување на Исарот по повод Четр,се, кој  УНЕСКО го стави на листата на светските нематеријални богатства.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...