HomeМакедонијаДиректорите на Центрите за социјални работи бараат извинување од министерот Велковски

Директорите на Центрите за социјални работи бараат извинување од министерот Велковски

Published on

Директорите на Центирте за социјални работи во државата бараат извинување од Влековски за кој велат дека професионално треба да се однесува во секој момент.

Бараме извинување за нарушување на интегритетот на нашите вработени, како директори го цениме трудот на вработените и никакви политички игри не смеат да ја навредат нивната професионалност, стои меѓу другото во соопштението од директорите.

Реакцијата доаѓа одкако вчера техничкиот министер за труд и социјална политика Ѓоко Велковски изјави дека имал сознанија за низа неправилности, па дури и криминал со исплатата на сцијална помош во речиси сите центри во државата.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...