HomeМакедонијаСДСМ бара од Силјановска да им се извини на пензионерите, а ВМРО...

СДСМ бара од Силјановска да им се извини на пензионерите, а ВМРО – ДПМНЕ го обвинува Пендаровски за злоупотреба

Published on

СДСМ денес побара од претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова да им се извини на пензионерите.

Од ВМРО – ДПМНЕ велат дека Пендаровски едно зборува друго прави и дека државните ресурси не смеат да се користат воп неговата кампања.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...