HomeШтипОтворен ден на АРМ во Штип

Отворен ден на АРМ во Штип

Published on

Денешниот отворен ден на АРМ ги воодушеви штипјани. Од близу имаа можност да се запознаат со опремата и стекнатите вештини на македонските војници.

Штипјани посакаа почести јавни средби со војниците.

Нивното барање наиде на позитивен прием кај министерката за одбрана Славјанка Петровска, која денес беше дел од Отворениот ден на АРМ

АРМ на граѓаните им ја презентира борбената опрема,возила и вооружување,а единиците за брзи интервенции Волци и Ренџери, стекнатите боречки  вештини и маневри при евентуални борбени акции. Со ова се одбележаа 75 години од постоењето на Нато алијансата и 4 години од членството на Македонија во НАТО.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...