HomeСпортЗа прв пат во Штип, меѓународен турнир“Штипски карате асови”

За прв пат во Штип, меѓународен турнир“Штипски карате асови”

Published on

За прв пат во Штип ќе се одржи меѓународен карате турнир за кој организаторите од Карате клубот Штип Жарко и Сашко Арсовски се надеваат дека ќе прерасне во традиција.

Се очекува учество на каратистки од цела Македонија и Балканот, чиј број се очекува да биде помеѓу 400-500.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...