HomeРегионАлбанија: Зетот на Трамп ќе инвестира во Сазан и Зврнец

Албанија: Зетот на Трамп ќе инвестира во Сазан и Зврнец

Published on

Џеред Кушнер, зетот на поранешниот американски претседател, Доналд Трамп, кој беше и негов советник додека тој беше во Белата куќа, најави дека планира да инвестира во Албанија во туристичкиот сектор. Тој изјавил дека неговите инвестициски планови вклучуваат туристички одморалишта во Сазан и Зврнец. За реализација на овие проекти и на уште еден во Белград, рекол дека ќе инвестира над милијарда американски долари.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...