HomeМакедонијаКовачевски не го прифаќа предизвикот на Бектеши: Кој губи да си замине

Ковачевски не го прифаќа предизвикот на Бектеши: Кој губи да си замине

Published on

Предлог предизвикот од министерот Крешник Бектеши, кој ќе ги изгуби изборите повеќе да не се занимава со политика, Димитар Ковачевски денес  го дочека на следниот начин и очигледно не му се многу допадна.

За да станат работите појасни, а одговорот на Ковачевски поедноставен, тој беше запрашан

Некогашниот премиер и актуелен претседател на СДСМ на прашањето, до каде е постапката за носителите на листи беше лаконичен

Кој би биле носителите?

Од најголемата конкурентска партија ВМРО ДПМНЕ, исто така сеуште конечно се немаат изнсанео за сите осители ан листите како и за пратеничките кандидати.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...