HomeМакедонијаВМРО ДПМНЕ : Дали Пендаровски е должник на нарко клановите?

ВМРО ДПМНЕ : Дали Пендаровски е должник на нарко клановите?

Published on

ВМРО ДПМНЕ денес одржа прес на темата претседателски кандидат Стево Пендаровски, притоа прашувајќи, дали тој е должник на некој нарко клан

Паралелно ВМРО ДПМНЕ одржа и прес конференција , најавувајќи кривична пријава  за Управниот Одбор на Академијата за судии и јавни обвинители.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...