HomeМакедонијаПреку ТАВ програмата реализирани 70 проекти, остануваат уште 23

Преку ТАВ програмата реализирани 70 проекти, остануваат уште 23

Published on

Преку ТАВ програмата досега се реализирани скоро 70 проекти, а остануваат да се дореализираат уште 23, информираше денеска вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи.

Вкупната вредност на програмата е 49,7 милиони евра.

Инфраструктурните проекти се од средствата на ТАВ што беа предвидени за изградба на карго аеродром во Штип, но беа пренаменети.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...