HomeШтипФилитеа го отвори својот втор ресторан во Штип

Филитеа го отвори својот втор ресторан во Штип

Published on

Филитеја го отвори својот втор ресторан во Штип, на местото на досегашниот ресторан Лонгуров. Сопственикот Орце Николов очекува успех, но пред се има за цел во својот ресторан да биди задоволни муштерии.

Ресторанот во своето мени нуди храна за сечиј вкус и тоа по пристапни цени.

Како можност на своите муштерии Филитеа нуди и организирање на секаков вид прослави и има капацитет од над 200 лица.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...