HomeМакедонијаСилјановска е продолжена рака на Мицкоски, а Пендаровски политичар без став, се...

Силјановска е продолжена рака на Мицкоски, а Пендаровски политичар без став, се огласија на прес конференции од СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ

Published on

Изборот пред граѓаните на претстојните претседателски избори е европска иднина со СДСМ и Пендаровски или враќање назад во изолација со Силјановска и ДПМНЕ, рекоа денес на прес од СДСМ.

Пендаровски е политичар без став, прво тврдеше дека менувањето на Уставот е  мешање во внатрешните работи, за потоа да се согласи и да е сосема во ред со тоа, сето ова беше кажано на прес од ВМРО – ДПМНЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...