HomeШтипКражба во “живо” во населбата Сењак Штип

Кражба во “живо” во населбата Сењак Штип

Published on

Рутинирано и ладнокрвно крадец веќе подолг период е активен на улицата Ванчо Китански во населбата Сењак во Штип.

 Во случајов во станот инсталираната камера регистрира како крадецот ги вади ги трепкачи од возилото на сопственикот кој ја инсталирал камерата токму поради честите кражби.

Досега истиот оператор од паркикарни возила на оваа улица однел два акумулатори, алат, а асега и трепкачите од ова возило.

Жителите од улицата реагираат оправдано и бараат помош од полицијата бидејќи крадецот веќе е евидентиран.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...