HomeМакедонијаПешачкиот премин избор број еден за паркирање

Пешачкиот премин избор број еден за паркирање

Published on

Додека паркинг место стои празно, пешачкиот премин е избор број еден за возач од Штип. Непрописното и неодговорно возење и паркирање во Штип полека, но сигурно станува секојдневие, а во реалноста ваквите примери навистина немаат смисла.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...