HomeМакедонијаКочанчанец е со нога во гипс. Тврди дека намерно и осветнички е...

Кочанчанец е со нога во гипс. Тврди дека намерно и осветнички е прегазен

Published on

Гоце Милошевски е со нога во гипс одкако намерно и осветнички бил прегазен од возач на џип со кочански регистерски ознаки кај автобуската станица во Кочани.

Милошевски тврди дека случајот воопшто не е наивен и дека последиците по него можеле да бидат уште потешки.

Кочанчанецот се сомнева дека се може да заврши како да не било, бидејќи на лице место не излегла полиција, а во полициските простории возачот се однесувал арогантно.

Милошевски апелира до полицијата да биде максимално одговорна и случајот да го сфати сериозно, бидејќи по овој инцидент тој се чувствува небезбедно. Гоце вели дека поседува соодветна лекарска документација за повредата и доколку случајот не се реши спогодбено тој ќе иницира соодветна граѓанска постапка

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...