HomeМакедонијаСДСМ и ВМРО – ДПМНЕ не жалат критики за нивните претседателски кандидати

СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ не жалат критики за нивните претседателски кандидати

Published on

СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ и денес не жалат критики за нивните претседателски кандидати. На сметка на Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова тие денес одржаа прес конференции оквалификувајќжи ги како несериозни, односно личности со кои државата нема иднина.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...