HomeМакедонијаВладата ја префрла топката. Решение за земјоделците од Св. Николе има

Владата ја префрла топката. Решение за земјоделците од Св. Николе има

Published on

Владата ја префрла топката, а решение за проблемот со истечените договори за користење на државно земјоделско земјиште има, изјави денес дополнителниот технички министер за земјоделие Цветан Трипуновски.

Според Трипуновски тоа што се распишани изборите не е пречка нивните договори да бидат продолжени.

Во истиот контекст Трупуновски откри дека до 31 декември лани важноста завршила на 129 договори кои можеле да бидат продолжени, но Николовски и Владата тоа не го сториле.

Изјавата на Трипуновски денес беше на неполн час пред закажаната средба на министерот за земјоделие Љупчо Николовски со земјоделците во Свени Николе кој вчера ултимативно побараа разговор со него.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...