HomeРегионРуска потерница за косовски полицајци

Руска потерница за косовски полицајци

Published on

Официјална Приштина реагира по информациите дека Русија распишала меѓународни потерници за некои функционери на елитните единици на косовската полиција. Министерот за внатрешни работи Џељал Свечла изјави дека официјално биле информирани дека постои таква потерница против командантот на специјалната единица Бесарт Ахмети.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...