HomeРегионОтворена нова воена база на НАТО

Отворена нова воена база на НАТО

Published on

Отворена нова воена база на НАТО во Албанија: Ќе ѝ служи на Алијансата за оперативни и тактички цели Претседателот на Албанија Бајрам Бегај денеска официјално ја прогласи за отворена воздушната база на НАТО во Кучово. Според неговите зборови, оваа база „ќе и служи на Северноатлантската алијанса за оперативни и тактички цели“, пишува Albanian post.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...