HomeМакедонијаНови цени на горивата: Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Нови цени на горивата: Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Published on

Бензините на полноќ поскапуваат за половина литар, а дизелот ќе поевтини за денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Новите цени се  следните

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 83,00 (денари/литар)

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 85,00 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 77,00 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 75,50 (денари/литар)

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...