HomeРегионНаставник по музичко злоставувал деца

Наставник по музичко злоставувал деца

Published on

Задарската полиција спроведува истрага против наставник по музичко поради кривично дело „обид за обљуба“.Две деца, момче и девојче, го пријавиле наставникот за кривичното дело, пишуваат хрватските медиуми. Полицијата не открива детали со цел да ги заштити децата и сторителот додека не се докаже неговиот престап.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...