HomeМакедонијаКритики и пофалби за претседателките разменија СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ

Критики и пофалби за претседателките разменија СДСМ и ВМРО – ДПМНЕ

Published on

После историскиот одзив од 28.000 потписи за Силјановска, остануваме посветени на промените за подобра иднина, рекоа на прес од ВМРО – ДПМНЕ.

На претстојните избори, изборот пред граѓаните е ЕУ или изолација, во ЕУ со Пендаровски или во изолација со Силјановска.

На граѓаните не им треба претседател кој ќе кочи, туку претседател, како Пендаровски со јасна европска визија кој ќе турка напред по вистинскиот пат, кон европски стандарди, европските вредности и европски живот, сега, не во иднина и некогаш. ДПМНЕ, со Силјановска нуди само враќањ е назад, во изолација, заглавени 11 години без било каков напредок, далеку од ЕУ,  се огласија низ соопштение од СДСМ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Со едукација за рециклажа, децата од Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на планетата земја

Со едукација за рециклажа, децата од д.г. Вера Циривири Трена го одбележаа Денот на...

Добра идеја, тим и јасен план се потребни за успешна реализација на стартап бизнис,

На годинешната Недела на претприемништвото професори од универзитетот Гоце Делчев во Штип и од...

Јорданов работи без градежна дозвола, истакнаа од СДСМ. Јорданов: Од СДСМ прашуваат зошто се работи

Иван Јорданов  гради набрзина, а потоа  дава изјави , сече ленти и снима филмови, ...