HomeМакедонијаСДСМ: ДПМНЕ со Силјановска Давкова нудат изолација

СДСМ: ДПМНЕ со Силјановска Давкова нудат изолација

Published on

На претстојните претседателски и парламентарни избори граѓаните имаат  шанса да го изберат правецот на државата. ДПМНЕ нуди само назад, да бидеме повторно заглавени 11 години без било каков напредок, констатираа на прес од СДСМ…

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Апсурд, незадоволство и петиција. Еден жител ја кочи реконструкцијатав на патот Делчево – Габрово

Само еден жител од делчевското село Габрово ја кочи реконструкцијата на регионалниот пат Делчево-Габрово. Незадоволни,...

Меѓународен ден на Децата на улица. Зошто на улиците се само деца Роми ?

Скоро сите деца на улица се од Роми, потенцира Васка Бајрамовска-Мустафа, советничка на омбудсманот...

Рачно изработен кујнски прибор од дрва. Љубов на дедо Санде од Врсаково

76 годишниот дедо Санде од Врсаково веќе половина век изработува кујнски прибор од дрва,...