HomeРегионЕксплозија во Албанија: две лица загинаа, седуммина се повредени

Експлозија во Албанија: две лица загинаа, седуммина се повредени

Published on

Во експлозија во магацин во Лушња, Албанија, две лица загинаа, а седум се повредени. Загинаа татко и син, а меѓу повредените е и пратеникот од социјалистите Бујар Чела. Експлозијата предизвикала штета и на околните згради, јавуваат албанските медиуми.

Експлозијата најверојатно се случила кога камион со кран удрил во далновод.

Повредените се пренесени во болница во Тирана.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мирен изборен ден имаше Источниот регион до 17 часот

Источниот регион до 17 часот имаше мирен изборен ден, а гласачи се појавија со...

Сите маркети и други малопродажни места денес беа затворени, но некои компании работеа

Сите малопродажни маркети и други продажни места денес беа затворени и стриктно ја почитуваа...

Паркирање на срамот во Штип

Сите критики ги заслужуваат овие возачи кои агресивно ја уништуваат природата со нивните автомобили...