HomeМакедонијаГордана Силјановска Давкова е кандифдат за претседател на ВМРО ДПМНЕ

Гордана Силјановска Давкова е кандифдат за претседател на ВМРО ДПМНЕ

Published on

Едногласно и акламативно за претседателски кандидат на ВМРО ДПМНЕ на денес оддржаната партиска конвенција е избрана професорката Гордана Силјановска Давкова.

На денешното обраќање, таа ја постави дилемата дали Западен Балкан е ахилова пета на ЕУ или е недовршена симфонија , но го постави и прашањето дали доволно сите направивме за овие 80 години  сите за Македонија

Сегашната политичка состојба во државата за Силјановска е хаотична, конфузна и пореметена.

За уставните измени, почитувањето на уставноста, улогата на инситуциите, но и надлежностите на претседателот Давкова потенцираше што се може да направи претседателот и во кои сегменти од Уставот.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски пред парламентот наидовме на опљачкана држава и кримал на секаде

Наследивме опљачкана држава и кримаинал на секаде околу нас но за 30 дена од...

Угледниот професор Бранимир Јовановиќ алармира : за камати годишно плакаме повеке отколку за пензии и социјална помош

Постојат два загрижувачки индикатори поврзани со ребалансот на Буџетот за 2024 година што новата...

СДСМ повторно  поставува прашања за имотот на Јанушев и Тошковски

СДСМ  денес повторно поставува прашања за имото на Игор Јнаушев и Панче Тошковски. Првиот...